Nabídka

Mnoho z nás by si přálo, aby celé prodejní úsilí spočívalo v tom, že zákazníkům řekneme "to všechno kolem, co vidíte, jsou naše produkty, zde je ceník a až si něco vyberete, dejte nám vědět".

V reálném životě takto ale prodej nefunguje a my musíme zákazníkovi cestu ke koupi nejen vyšlapat - a odstranit všechny překážky - ale navíc mu musíme celý nákup ještě zpříjemnit a zatraktivnit.

Pokud by před vás prodavačka v parfumerii postavila zavařovací sklenici se žlutou tekutinou, tvrdila vám, že obsahem je nejnovější parfém jedné světové celebrity a chtěla po vás 3.000 Kč, jednoduše by jste se jí vysmáli. A to přesto, že může mluvit pravdu.

Při nákupu na nás totiž nepůsobí jen vlastní výrobek, ale také forma nabídky. A to znamená nejen balení, barevnost, velikost či kvalita, ale také vlastní FORMULACE nabídky.

Podívejte se např. na následující tři nabídky:

1. Kupte si náš výrobek s 50% slevou.
2. Kupte si dva výrobky za cenu jednoho.
3. Kupte si jeden výrobek a druhý dostanete zdarma.

Tyto tři nabídky jsou v podstatě totožné, každá z nich ale může na zákazníka působit jinak. A přestože jsou všechny stejné, reakce na jednu z nich může být mezi zákazníky mnohem vyšší, než na ostatní. A rozdíly mezi počty reakcí jsou v moha případech několikanásobné.

Změnila se nějak podstata toho, co nabízíme?

Ne. Jediné, co se změnilo, byla FORMULACE nabídky.

Přečtěte si následující nabídkové varianty a zkuste se zamyslet, zda některou z nich můžete použít i ve vašem případě:

- Novinka na trhu, budete první
- Nové použití výrobku, více možností
- Zlepšení výrobku, nižší náklady
- Máme narozeniny... ale dárek dostanete vy
- Staňte se členem našeho klubu zákazníků
- Zvláštní nabídka k... (vánocům, velikonocům, atd.)
- Kupte tři a čtvrtý dostanete zdarma
- Nabídka omezena na prvních 45 zákazníků

Zkoušením a měřením reakce zákazníků přijdete na to, že některé typy nabídek působí na zákazníky více než jiné... a to přesto, že prodáváme stále stejné produkty za stále stejné ceny.

K tomu, abychom zvyšovali prodej, pak stačí odbourat "mdlé" nabídky s nízkou odezvou... a nabízet naše produktu formulacemi, na které zákazníci reagují nejvíce.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse