Kravaty

Pánský šatník není úplný, pokud neobsahuje vhodné kravaty. Pro může je důležité, aby měl na každou příležitost správnou kravatu. Kravata musí mít styl, barvu a příslušnou funkci.

Péče o kravaty

Skladování - po každém použití rozvázat a pověsit na ramínko (existují speciální ramínka). Pokud bychom uzel nerozvazovali, po čase by na něm byla vidět naše nešetrnost při skladování. Dále je možné uložení v boxu na kravaty nebo v šatně i igelitových pytlích. Pozor na hedvábné kravaty, ty musí být dobře větrané!!!

Čištění - kravaty je možné odeslat do čistírny specializované na jejich chemickém čištění. Cena za vyčištění kravaty je cca 100Kč. Při domácím nešetrném praní ztrácejí barvu a vzhled.

Jakou si vzít kravatu ?

Na pracovní pohovor

prac. pohovor kravata

Volíme tmavý a matný oblek (ne lesklý) a bílou košili, kterou doplníme o jednobarevnou kravatu tmavší barvy. Zvolit můžeme taktéž kravatu s úhlopříčnými nebo svislými pruhy. Pruhované kravaty jsou symbolem úspěchu. Je dobré zvolit tmavší barvu do pozadí a světlé pruhy v popředí.

Nevhodné jsou kravatysvětlých barev růžová, žlutá, apod., na potencionálního zaměstnavatele by to mohlo působit příliš okázale.


Na rand

rande

Při volbě obleku zvažte, zda se bude rande odehrávat v během dne nebo večer. Během dne volíme světlejší barvy obleku. Ve večerních hodinách doporučujeme tmavší obleky(granit, antracit apod).

Košili volíme s proužkem nebo s kostkou. Bílá košile by působila poněkud konzervativně.

Kravata musí mít jiný vzor než košile. Není vhodné si vzít proužkovanou kravatu a proužkovanou košili. V tomto případě vzniká tzv. interfence - proužky se nám začínají míhat před očima. K jednobarevné košili proužkovanou kravatu a k proužkované košili puntíkovou kravatu.

K velkým kostkám na košili zvolíme kravatu s malým vzorem.

Na svatbu

svatba

Na takovou událost si můžete vybrat mezi různými druhy kravat - regeta ( anglická kravata), francouzská kravata nebo klasická kravata s kapesníčkem.

Barva kravaty by měla ladit s barevným doplňky nevěsty. Nejčastěji svatební barva kravaty je bílá, šedá, krémová a šampaň. V současné době jsou velice módní barvy růžová, žlutá, zelená, světle fialová apod. ( zejména pro jarní a letní měsíce).

Na obchodní jednání

obchodní jednání

Tmavý oblek - šedý či modrý a bílou nebo světlou košili.

V letních měsících využijte světlé barvy pro kravaty - světlé modrá, žlutá, růžová, zelená. V zimních měsících syté barvy doplněny o různé vzory.

Další možnou variantou je zvolit tmavý oblek- antracit, bílou košili a světlou kravatu nebo světlou košili a sytou barvu kravaty např. červenou. Vhodné nejsou lesklé materiály obleku.

Na pohřeb

pohřeb

V tomto případě máme jedinou volbu - černý oblek, bílou košili a černou kravatu bez vzoru.

Pietní akt není místo pro prezentaci okázalých obleků a šatů.

Na raut

raut

Pracovní rauty - outfit podobný tomu, co nosíte do zaměstnání.

Pánský oblek z matných látek, decentní barva košile, světlé barvy, lehké vzory, diagonální (šikmé) proužky na kravatách.

Slavnostní rauty - pánský oblek z lesklých materiálů. Košile se vzory, proužky nebo kostkami. Rukávy pro manžetové knoflíčky. Kravata barevná se vzory, výrazné barvy, lesklý nádech.

Na večerní rauty ( po 18.00 hod) volte vždy tmavé obleky, košili i kravatu.

Do zaměstnání?

do zaměstnání

Střídejte typ a barvu oblečení. I když máte více odstínů zelené barvy doplněné o jiné vzory, neberte si ji hned následující den. Lidé Vás budou vnímat pořád za stejně oblečené, protože si pomatují pouze celkový dojem. Takže jeden den použijte světle modrou košili a proužkovou kravatu a následující den např. oranžové sladění barev.

Pouze střídáním barev košil a kravat docílíte toho, že nebudete na své okolí působit fádně.

 

Novinky

Na trhu se již brzy objeví luxusní doplňky ze zlatých vláken- kravata, motýlek a kapesníček. Pokud se nemůžete rozhodnout a chcete vypadat jako milionář, bude pro vás tato kravata správnou volbou.

Kravata neškrábe a není smývatelná vodou. Takže i při častém praní, neztrácí svůj zlatý odlesk. Vlákna jsou tvořeny ze speciální tkaniny, která jsou namáčena do pravého 24 karátového zlata.

zlatá kravata

Kravata a žena?

Dávno už je minulostí, kdy kravaty nosili pouze muži. Ženy tím dávají najevo svoji nespoutanost a revolučnost. Chtějí tím vyčnívat z davu. Staly se součástí tzv. pánského stylu sestaveného z obdoby pánského obleku s bílou košilí. Hodí se k různobarevným tílkům i tričkám.

Důležité je sladit celý styl oblékání a doplňky. Určitě neváhejte a pořiďte si je. Obohaťte si svůj šatník o dámské kravaty. Docílíte tím velice atraktivního outfitu.

Dámské kravaty působí sexy a rozhodně dokáží změnit Váš image.

 Zdroj:http://www.jakvazatkravatu.cz/

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse