Uvázání kravaty

Existuje cca 188 způsobů jak uvázat kravatové uzle (podle Davida Masconiho, který to uvedl ve své knize). Podle materiálu a vzoru zvolíme uzel např. pro tenkou hedvábnou látku se nehodí masivní uzel.

Mezi nejzákladnější uzly řadíme :

Windsorský uzel - využívá se na širší kravatě z těžkého materiálu je značně objemný, má pravidelná trojúhelníkový tvar, hodí se s košilí s široce rozevřenými krátkými špicemi límce.

vazanka-windsor
Manhattan - u kravat z lehkých materiálů nebo užších fazón. Nosí se k dennímu oblečení. Používá se do košile s tuhým límcem a s krátkými špicemi.

vazanka-manhattan
Pratt - trochu masivnější a symetrický uzel

Pratt
Long - nejjednodušší uzel, mírně asimetrický, váže se u kravat těžších materiálů nebo u kravat širších fazón. Má být volnější a příliš se neutahuj, vyniká u košil jejichž límce mají delší špičky.

vazanka-long

Umíte uvázat kravatu?

Důlek v kravatovém uzlu

Uzel s důlky uvidíme zejména u politiků a v televizi. Klade to důraz na jejich elegantnost a profesionalitu. Důlek se vytváří v posledním kroku vázání kravaty. Vytvoříme důlek ve středu uzlu posunutím prstu na konečné smyčce, před utažením. Pak ve stejný čas utahujte uzel a vysunujte prst. Důlek má vést napříč celým uzlem, jinak důlek nezůstane na svém místě.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse