Křepelka

Snad proto, že patří k nejmenším druhům polního ptactva, nemá křepelka šanci uplatnit se na jídelních lístcích labužnických restaurací jakko samostatný hlavní chod.

 

Pozor

Místo toho ji nacházíme jako masitou přílohu v takzvaných labužnických salátech, kde podává svědectví o maximální nenápaditosti: Křepelčí salát není o nic originálnější než lososové canapé, s nímž nicméně sdílí maximální oblibu.

Křepelčí saláty jsou standardem v restauracích, které si potrpí na své dobré jméno.

Jak se jí

Nehodláme však urážet, protože jsme rádi, že existují takovéto standardy jako začátečnická cvičení pro nezkušené gurmány. Jak se křepelka jí, lehce odvodíme z kapitoly o drůbeži. Stehýnka, abychom se zmínili jen o tom nejpodstatnějším, pozvedneme rukou k ústům a odvážně se do nich zakousneme.

Kdo čeká od tohoto ptáčka velký aromatický zážitek, měl by být ve svém očekávání trochu střízlivější.

Co je dobré vědět

U nás je lov křepelek zakázaný, na talíři najdete téměř výlučně chovné ptáky, který se však s divokými křepelkami nedají chuťové vůbec srovnávat.

Co pít

Narazíte-li ale na mimořádně chutný kousek, třeba ze zahraničního lovu, najdete stejně dobrý nápojový doprovod v silném bílém burgundském nebo pozdním burgundském - Spätlese, pokud je křepelka podávána se středně hustou či těžkou omáčkou.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse