Co zařídit před svatbou

1.ZVOLIT TYP OBŘADU - svatba v kostele ( církevní obřad), na úřadě či netradiční místo ( fotbalové hřiště, na louce...)

2. SESTAVIT SVATEBNÍ ROZPOČET - zaleží na tom jak velkou částku jste schopni a ochotni do svatebních příprav investovat a také na tom kolik pozvete hostů, kde se bude odehrávat svatba a hostina apod. Napište si orientační ceny svatebního zboží a služeb.

3. SESTAVIT SEZNAM SVATEBNÍCH HOSTŮ - podle seznamu budete objednávat počty svatebního oznámení, počet porcí na svatební hostině apod.

4. URČIT A REZERVOVAT SI TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ SVATEBNÍHO OBŘADU- co nejdříve se snažte zamluvit obřadní místo, zvláště pokud máte atraktivní datum a vámi zvolená lokalita bývá často rozebraná již dlouho dopředu. Místo navštivte a domluvte se např. na melodii svatebního pochodu apod.

5. VYBRAT SI SVĚDKY A DRUŽIČKY

6. ZAJISTIT A REZERVOVAT MÍSTO KONÁNÍ SVATEBNÍ HOSTINY - platí stejná pravidla jako u výběru místa konání obřadu. Sejděte se s provozním a domluvte se na podmínkách spolupráce, a až poté se rozhodněte, jak bude vypadat Vaše svatební menu.

7. ZAJISTIT UBYTOVÁNÍ PRO SVATEBNÍ HOSTY A SVATEBNÍ APARTMÁ PRO NOVOMANŽELE - zvolte si místo dle kladné reference, dejte na osobní zkušenost. Hotel navštivte, prohlédněte a teprve potom rezervujte.

8. NAVŠTÍVIT SVATEBNÍ SALON A VYBRAT SI SVATEBNÍ ŠATY A DOPLŇKY

9. VYBRAT ŠATY PRO DRUŽIČKY A DRUŽBY, PŘÍPADNĚ PRO RODIČE, SVĚDKY - zkuste se s nimi domluvit, aby pokud možno dorazili v oblečení takové barvy, která bude Vaší svatbě dominovat. Výsledný efekt bývá dokonalý.

10. VYBRAT A OBJEDNAT SNUBNÍ PRSTENY

11. VYBRAT A OBJEDNAT SVATEBNÍ OZNÁMENÍ, POZVÁNKY, JMENOVKY A OSTATNÍ- jakmile stanovíte termín svatby, místo a čas konání obřadu a hostiny, můžete začít vybírat svatební oznámení a ostatní tiskoviny.

12. VYBRAT SVATEBNÍ KYTICI A ZVOLIT SI STYL KVĚTINOVÉ VÝZDOBY A DEKORACÍ- květinové dekorace by měly odpovídat barevnému ladění svatby. S výběrem svatební kytice vám poradí Váš florista. Květinové aranžmá dotvoří vizáž nevěsty a svatební hostinu.

13. ZAKOUPIT A OBJEDNAT SVATEBNÍ DEKORACE- stuhy a stužky na stoly, svatební židle a potahy na ně, buxusové koule ( zdobí uličku k oltáři), organzu, svatební stany, slavobránu apod.

14. OBJEDNAT SVATEBNÍ DORT A SVATEBNÍ CUKROVÍ, ZAKOUPIT KRABIČKY NA CUKROVÍ - oblíbenou variantou je dort s jedlou fotografií.

15. OBJEDNAT FOTOGRAFA A KAMERAMANA - zachytí atmosféru Vašeho svatebního dne. Investice do kvalitního fotografa i kameramana se vyplatí. Můžete se s ním předem sejít a společně si projít jejich dosavadní práci, ať vidíte výsledek.

16. OBJEDNAT SLUŽBY KADEŘNÍKA, VIZÁŽISTU; DOHODNOUT SI S NIMI TERMÍNY ZKOUŠEK

17. ZAJISTIT, POPŘÍPADĚ OBJEDNAT SVATEBNÍ DOPRAVU- toto má na starosti obvykle ženich. Máte na výběr mikrobus, luxusní auta, svatební limuzína, veteráni apod.

18. OBJEDNAT HUDEBNÍ PRODUKCI - dbejte na kvalitní aparaturu a nezáleží zda se bude hrát živá hudba, DJ nebo třeba reprodukovaná hudba.

19. VYTVOŘIT SEZNAM SVATEBNÍCH DARŮ - projděte si co vám doma chybí. Vhodné jsou i zážitky nebo peníze.

20. NAPLÁNOVAT A OBJEDNAT SVATEBNÍ CESTU - svatební cestu si můžete připsat na seznam svatebních darů. Mnoho cestovních kanceláří poskytuje „ novomanželské slevy".

21. ROZESLAT SVATEBNÍ OZNÁMENÍ A POZVÁNKY KE STOLU - nejpozději 2 měsíce před plánovaným termínem svatby. Spolu se rozesílají také pozvánky ke stolu- jen těm, které chcete pozvat na svatební hostinu.

22. URČIT ZASEDACÍ POŘÁDEK

23. VYTVOŘIT ITINERÁŘ SVATEBNÍHO DNE tj. časový rozvrh jednotlivých událostí

24. USPOŘÁDAT ROZLUČKOVÝ VEČÍREK - původně bylo zvykem konání v předvečer svatby. Dnes se termín řídí přáním snoubenců. Obvykle se loučení se svobodou plánuje na víkend před svatbou.

25. VYZVEDNOUT SI VŠE POTŘEBNÉ V DOHODNUTÝCH TERMÍNECH a postupně začít odškrtávat vše co už je zařízeno.

Zdroj: svatebni-pruvodce.cz

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse