Účesy na ples

Pokud dojde na oficiální události jako je ples, taneční a podobně, po oblečení a partnerovi jsou vaše vlasy tím nejdůležitějším.

Svou roli zde hrají i maličkosti: styl a barva šatů, oblečení partnera, ale stejně tak i vaše osobnost, textura vlasů, typ a tvar obličeje.

Plesy jsou velmi oficiální události a většinou se snažíme o to, abychom vypadaly co nejpěkněji. Častým jevem bývají kadeře, vlny, pramínky a drdoly.

Velmi populární je taktéž tzv. „up-do" účes - vlasy jsou vyčesané směrem vzhůru - který se stal téměř typickým pro události tohoto typu. Kromě „up-do" však existují i jiné oblíbené styly, neméně elegantní. Setkáváme se i s ofinkami, většinou však nijak geometrickými ale jemnými, a povětšinou učesanými směrem na stranu.Koneckonců, účes na ples bychom si měly vybírat na základě následujících třech tipů. Snad vám pomohou se rozhodnout.

Tip č.1 - Tvar obličeje

Vhodný účes vždy záleží na tvaru obličeje. U oválných obličejů většinou není s účesem problém. U obličejů s kulatým a čtvercovým obličejem je lepší volit účesy, které přidávají na výšce a délce a obličej tak protahují.

Tip č.2 - Typ šatů

Je nezbytné účes přizpůsobit typu šatů. U dlouhých a hubených šatů je vhodný dlouhý a volný účes. Žádné copánky. U širších šatů je třeba volit takový účes, který ji vybalancuje. U malých výstřihů budou vypadat výborně dlouhé a vlnité vlasy. U naopak velkých výstřihů bude skvěle vypadat již zmíněné „up-do," které vám dodá pocit elegance a noblesy.

Tip č.3 - Textura vlasů

I ta hraje důležitou roli při výběru vhodného účesu. Pro ty, kteří mají husté a drsné vlasy, lze doporučit vlasy narovnat a navrstvit po pramíncích. U dlouhých a rovných vlasů, lze naopak doporučit jemné kadeře, které vlasům dodají „život" a objem. U krátkých vlasů je vhodné vyzkoušet nějakou novou barvu - ta může zafungovat velmi pozitivně.

V každém případě zde ale platí, že účes, který si vyberete, vám musí padnout i na základě osobnosti - mít na sobě něco, v čem se necítíte dobře, je k ničemu. Věřte svým instinktům, ale i tak je dobré navštívit stylistu, který vám jako jediný dokáže profesionálně poradit, jak účes a šaty sladit. Nezapomínejte na to, že plesy jsou oficiální události a je zde kladen velký tlak na to, abyste vypadala oslnivě, elegantně a hlavně žensky. Pokud máte pocit, že vám něco sedí, běžte do toho! Vždy je zde prostor pro pohyb - je možné si vybrat jak tradiční tak velmi moderní a vyzývavé šaty, a podle toho přizpůsobit i účes. Nejsou tu žádné hranice, jde o vaši noc, tak se ji snažte pořádně vychutnat!

Krátké nebo dlouhé vlasy?

Střihání, zkracování, vrstvení a vzdušnost. I takhle by se dali popsat nadcházející trendy v účesech. V roce 2011 letí účesy krátké, např.: krátce střižená mikáda, vzdušně prostřižená. Ovšem tento typ účesu je velmi náročný na úpravu.

Takže pokud chceš něco méně náročného, rok 2011 je super rokem pro dlouhé vlasy. Dlouhé vlasy jsou kreativní a dávají mnoho možností jak tvému kadeřníkovi tak tobě.

Výhodu mají ty z vás, které jsou šťastnými majitelkami kudrlinek. Rok 2011 je váš čas. Vlasy se budou nosit bohémsky rozpuštěné, sváděcí široké okolí.

Účesy pro oválné  obličeje

oválný obličej

Jelikož je oválný obličej nejvyváženější ne ze všech obličejových typů, snese se téměř s každým účesem. Proporce zde jednoduše hrají v náš prospěch. I tak ale existují střihy, které jsou lepší a vhodnější, a potom takové, které jsou vhodné méně.

Na co nezapomenout: Noste vlasy dlouhé či krátké, rovné či vlnité, v culíku nebo uhlazené dozadu.
Čeho se vyvarovat: Nezakrývejte své obličejové rysy ofinkou.

Účesy pro kulaté obličeje

kulatý obličej

Kulaté obličeje jsou v podstatě široké obličeje, a proto je třeba vzbudit iluzi délky a úzkého vzhledu. Pryč s šířkou!

Na co nezapomenout: Noste dlouhé vlasy a vždy je mějte mimo čelo, snažte se vytvořit dojem plnosti na temeně, pomohou i vrstvené střihy či pramínky.
Na co si dát pozor: Není vhodné nosit krátké střihy, které jsou geometricky přesné.

Účesy pro čtvercové obličeje

kudrny

Stejně tak jako u kulatých obličejů zde platí, že čtvercové tváře jsou poměrně široké, mimoto však mají i ostré linie. Je třeba pokusit se tyto linie „obrousit," vzbudit dojem užšího a delšího obličeje.

Na co nezapomenout: Vybírejte si z jemných a chomáčovitých střihů (ať už kudrny či vrstvení) - vlasy by se měly jemně dotýkat obličeje. Zauvažujte i nad střihy, které uplatňují rozčesávání do stran.
Na co si dát pozor: Vlasy si nikdy nepřistřihávejte na délku brady a nikdy nenoste hrubé nebo drsné oblečení, pouze tak přidáte na síle ostrým liniím obličeje. Stejně tak není vhodné nosit silné kadeře po stranách hlavy.

Účesy pro obličeje s širokým čelem

ofina

I když je tento typ obličeje do značné míry podobný oválnému, je zde určitý rozdíl, a to v proporcích mezi širokým čelem a úzkou bradou. Je tedy třeba pochopit, které účesy budou fungovat tak, že vyváží nerovnost mezi širokým temenem a úzkými čelistmi.

Na co nezapomenout: Zvolte si takové střihy, které dodají oblasti brady a čelistí plnost. Vhodné jsou i účesy, při kterých jsou vlasy uhlazené dozadu, nebo dlouhé ofinky.

Na co si dát pozor: Vybírejte z takových účesů, které dodají horní části hlavy dojem plnosti.

Účesy pro dlouhé vlasy

Pokud máte dlouhé a rovné vlasy, zkuste takový styl, při kterém dochází k zúženému vrstvení. Díky tomu dosáhnete vjemu zjemnění geometrických ostrostí linií.

Pokud se pyšníte vlasy dlouhými a hustými, nebude jednoduché si pořídit např. trvalou. Co vám ale bude určitě sedět, jsou geometrické styly. Zkuste je!

Pokud máte vlasy, které jsou dlouhé a řídké, vězte, že šikovné nabarvení dokáže udělat zázraky. Ve skutečnosti vlasům dodá nabarvení texturu a vytvoří dojem většího objemu a plnosti, který jinak u řídkých vlasů chybí.

V případě, že jste vlastníky vlnitých a dlouhých vlasů, přidá vám vrstvení na objemu, plnosti a celkově vaše vlasy tak nějak oživí.

Účesy vhodné pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy jsou vůbec nejčastější a nejrozšířenější typ účesu. Pokud si vlasy udržujete v této délce, máte k dispozici velké množství stylů účesů.

Vlastně se dá říct, že téměř každý střih se bude na polodlouhé vlasy hodit. Stejně jako u dlouhých vlasů zde platí, že je nezbytné uvědomit si, jakou texturu naše vlasy mají - zda jsou jemné, drsné, řídké či husté. Při výběru účesu tyto faktory hrají důležitou roli.

Účesy pro krátké vlasy

I když jsou krátké vlasy poměrně náročné na údržbu co se týče tvaru a kondice, často se nám s nimi podaří dosáhnout skvělých výsledků. Pokud se rozhodnete mít krátké vlasy, je zde velká škála možných účesů, je ovšem třeba dávat pozor na to, jakým způsobem svůj styl udržujeme v původním stavu.

Mezi nejjednodušší střihy u krátkých vlasů patří klasické krátké mikádo, stejně tak se ale i doporučuje zvolit nějakou neobvyklou barvu. Barva bude mít za následek jakési oživení celého účesu a mimoto budete vypadat velmi moderně a svěže.

Vždy při výběru účesu z krátkých vlasů je nezbytné neopomenout geometrickou rovnováhu v obličeji či proporční linie. Vytváření kvalitních účesů z krátkých vlasů je do určité míry umění a každý je třeba nejprve zvážit.

Účesy vhodné pro kudrnaté vlasy

Co se týče kudrnatých vlasů, ty patří mezi ty nejjednodušší na zpracovávání a úpravu. Často se stává, že kudrnaté vlasy vypadají skvěle, i když jediné, co na jejich údržbu používáme, je dobrý šampon a kondicionér.

Je možné kudrnaté vlasy buďto narovnat nebo je ponechat v přirozeném stavu. Je možné je taktéž upravit do copánku či navrstvit, a to za účelem snížení „kudrnatosti" - jinými slovy je trochu zkrotit.

Pokud jste vlastníky takovýchto vlasů, doporučuje se zvolit vrstvený střih. Tento střih umožní snadnější péči o vlasy, vlasy takříkajíc zkrotí, vyvarujte se však přílišného zkracování.

Zdroj: modniblog.cz, www.ucesy.org

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse