Chyby při seznamování

Děláte ze sebe někoho, kým nejste
Nesnažte se zbytečně předvádět a prodat. Kontrolujte si své působení, aby nebylo přehnané. Chovejte se přirozeně, protože se pozná, že nejste přirozený a to se líbit nebude. Protějšek to může chápat jako hru, abys získala jeho přízeň. Buď si padnete do očí anebo ne.

Neupravený a zanedbaný vzhled

První dojem hraje důležitou roli. Jednou z oblastí, která má na průběh rande vliv, je výběr vhodného oblečení. Upravenost je samozřejmostí. Chceme se v jeho přítomnosti cítit reprezentativně a v žádném případě bychom se za něj neměli stydět.

Jak se obléci na první rande

  • upravené a čisté vlasy . Nic tak neodpuzuje, jako mastné vlasy. Čím delší vlasy- tím větší péče
  • upravte si nehty
  • ženy by se měly lehce nalíčit. Zamaskovat nedostatky a zvýraznit klady. Vše s rozumem a nic nepřehánějte, abyste stále byla sama sebou.
  • výrazné líčení, účes, výstřihy jsou další velkou chybou
  • oblečení musí být čisté, vyžehlené
  • na seznamování si oblečte něco přirozeného
  • méně je někdy více
  • šaty dělají člověka
  • oblečení vás musí vystihnout a napovědět něco o nás samotných
  • při volbě oblečení záleží především na místě, kde se má rande uskutečnit např. divadlo, kavárna...

Neumět naslouchat a neumět se vcítit do pocitu druhé osoby
Zajímejte se o toho druhého, snažte se najít společné koníčky a téma konverzace. Nepoužívejte přehnaně „ já" a nevyprávějte pouze o své osobě. Na první schůzce nechcete celou dobu poslouchat a nepovídat. Držte pravidlo 50:50 v mluvení, to znamená- mluvte pouze jen polovinu doby a druhou mlčte! Zajímej se o toho, s kým randíš.

Lakotnost
Muž by měl platit útratu. Pokud vytvoří dojem, že se o své peníze nechce dělit, vyvolá to u ženy pocit lakotnosti a muž se stává automaticky méně atraktivní. Žena potřebuje někoho, kdo ji zabezpečí a nebude hrabat na svou hromádku. Ženy musí umět toto gesto ocenit. Projevit své uznání, že má radost a že si toho váží.

Nekomunikativnost, nesmělost, křečovité projevy
Velká chyba při seznamování je také styl konverzace. I když nejste vymluvená z té samoty, nikoho to nezajímá. Určitá chvíle tvé tichosti na začátku vyvolává pocit stydlivosti. Trvá- li to ale déle, druhý nabude dojmu, že si s ním nemáte o čem povídat. A vaše seznámení lze považovat za zbytečné. Vždy se dá najít společné téma, které konverzaci příjemně rozvede.

Nemluvte o svých EX
Může to vyvolat dojem, že jste se s rozchodem ještě nevyrovnali. I když vaše předchozí vztahy nedopadly dobře, neznamená to, že to zajímá druhou polovičku, kterou chcete ulovit. Proto raději o bývalých negativních zkušenostech s partnery nemluvte. Buďte pozitivní a mluvte o tom co vás těší. Něco jiného je, pokud o toto téma máte oba zájem. To se ve většině případů nestává.

Nemluvte příliš o svých rodičích

Mohlo by to vyvolat dojem vaši závislosti na nich.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse