Garnáti

Garnáti jsou ona velkooká, po uvaření zářivě červená zvířátka, která čekají jen na to, aby byla snědena pomocí rukou.

Jak se jedí

Za tímto účelem uchopí levá ruka hlavu garnáta, pevně ji přidrží a pravá provede něco, co bychom s lidmi, pokud nechceme přijít do konfliktu se zákonem, dělat neměli: zlomí mu vaz. To má za následek oddělení krunýře od ocasu, jehož masíčko teď před námi leží obnažené a nabízí se k snězení. Tímto způsobem naložíme ještě s několika tvorečky, opláchneme si prsty v misce s vodou a sníme vyjmuté maso rukou nebo vidličkou.

Pozor

Černou vláknitou trávicí žilku odstraníme nožem na ryby nebo vidličkou.

Garnáti jsou korýši, kteří tvoří dohromady druhovou rodinu - krabi (viz) mezi ně nepatří.

Co se k nim podává

Garnáti se jedí samotní nebo se namáčejí vidličkou v různých omáčkách, které jsou připravené rozvinout jejich aroma a které si z příslušných misek nabereme na vlastní talíř.

Co se k nim pije

Podle aroma omáčky si každý zvolí své víno a pochutná si například na Galestru či si objedná sauvignon blanc.

Tip

Pokud vám číšník poradí jiné víno, nemusíte ho hned podezřívat , že se chce zbavit neprodejného zboží. Sklepmistři jsou většinou lidumilové a labužníci a především znalci na slovo vzatí. Člověk by měl dát na jejich doporučení s naprostou jistotou, že na účtu láhev nenajde, pokud mu víno nebude chutnat - to ovšem, prosím, po dvou prvních doušcích. Je-li láhev vypita do dna, mohl by koneckonců každý přijít a tvrdit, že víno mělo pachuť po korku.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse