Canapés

Canapé je taové malé naparáděné chutné "nic" obložené lososem, vajíčkem nebo kaviárem, které se pojídá v nesmyslném množství na různých koktejlových party v mylné víře, že jsme vlastně nic nesnědli. A pak jsme přecpaní k prasknutí a na lahodné menu, které bylo naplánované po koktejlu či aperitivu nám nezbývá místo.

 

Jak se jí

Vznešené jednohubky můžeme brát do ruky a vypořádat se s nimi jediným kousnutím. Je to zcela nenáročné: nepotřebujeme příbor ani stůl na odkládání talířů. Přitom můžeme v jedné ruce pohodlně držet sklenici a v druhé, aniž bychom riskovali natržení svalu, elegantně svírat mezi dvěma prsty papírový ubrousek, pozřít sousto, a navíc si decentně utřít ústa.

Naprosto jednoduché: uchopíme dvěma prsty a sníme

Pozor

Pokud hostitelé s námi myslí "víc" než jen dobře a servírují půlené housky s humrem a křepelkami jako předimenzované canapés, tak je i pro autora každá rada drahá. Nezbývá než se poohlédnout po příhodném místě, kam bychom mohli na talířku či ubrousku housku střídavě odkládat spolu se sklenkou na šampaňské. Jinak se budeme muset trénovat v obtížném umění, jak s plnýma rukama a s plnou pusou vést inteligentní konverzaci.

Alternativa

Nebo jednoduše party opustíme a zamíříme přímo do restaurace, kde k lososu a křepelkám dostaneme také talíř a příbor.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse