Telefonní pohovor

Častěji vás čeká běžný pohovor, ale v dnešní době se můžete setkat s absolvováním i telefonního pohovoru.

 1. Zabezpečte kvalitu
  Mobilní telefony jsou součástí téměř každé osoby, ale mají i mnoho nevýhod. Nečekaně vám dojde baterie, špatný signál, ozvěna při nechtěné zpětné vazbě. Každým takovým drobným přerušením zkoušíte trpělivost personalistu na druhém konci telefonu. Jistota je jistota - pevná linka.
 2. Zbavte se rušivých zvuků v pozadí
  Najděte si klidné a ničím nerušené místo a vyhněte se zvukům přicházejících z okolí např. štěkající pes, hlučné a plačící děti, hlasitá hudba a televize, splachování na záchodě, sprchování , cinkající nádobí apod. Snažte se aby byl personalista soustředěn na informace o vaší osobě.
 3. Při telefonování stůjte
  Při pohovoru si stoupněte nebo pocházejte po místnosti. Váš hlas bude znít víc energicky, sebejistě, kreativněji myslíte. Pokud si musíte dělat poznámky, klidně se posaďte.
 4. Buďte připraveni
  Ukažte, že máte přehled o firmě, kde žádáte o místo.
 5. Poslechněte si předem svůj tón hlasu
  Váš hlas zní jinak než si myslíme. Vhodné je si sami sebe nahrát při rozhovoru a poté se poslechnout. Zjištěním bude, že často používáte „mmm" nebo „eh". Na těchto věcech se dá zapracovat, aby zněl profesionálněji. Správně dýchejte a nemluvte příliš rychle.
 6. Nebojte se ticha na druhém konci telefonu
  Znamená to, že si personalista dělá poznámky. Je podstatné odpovědět na otázku a pak chvíli mlčet. Nepřerušujte a neskákejte osobě, která komunikuje do řeči.
tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse