PhDr. Ladislav Špaček

Narodil se 17.srpna 1949 v Ostravě, vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. S manželkou Evou má dvě děti syna Radima a dceru Dariu. Seznámil se s ní v patnácti letech na gymplu, za sedm let se brali. "Člověk, nepozná-li jinou ženu, může být plně oddán svému jedinému a posvátnému vztahu. Je to nádhera. Takové štěstí by mělo potkávat více mužů," prozradil Špaček v pořadu Bičování celebrit serveru Prochlapa.

1990-1992 působil jako redaktor a moderátor ve zpravodajství Československé televize, později také jako hlavní protagonista seriálu Etiketa.

1992-2003 působil na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta republiky Václava Havla

Od roku 2009 je znám především díky činnosti týkající se společenské etikety - pořádá přednášky pro veřejnost i různé organizace, napsal několik knih

  • Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Malá kniha etikety - pro firmu a úřad, Malá kniha etikety - pro manažery, Malá kniha etikety - pro každý den, Malá kniha etikety - u stolu, Malá kniha etikety - pro celou rodinu, Velká kniha etikety, Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole!, Deset let s Václavem Havlem, Nová velká kniha etikety - zaměření na rodinu, podnikatelskou vrstvu, dostihy, golf, jachtu, dovolenou, garden party, na organizaci větších rodinných slavností a další témata.


Vyučuje na Fakultě sociálních věd UK.

Jak bydlí Ladislav Špaček?


Vše má laděné důsledně do černobílé. Interiér secesního domu v centru Prahy se razantně změnil v moderní bydlení. Vypracování projektu přestavby a zrekonstruování bytu zadal italskému architektovi Ottavianu Mariu Razettovi. Byt se rozkládá na ploše přibližně 100 m2.

 

Bydleni Ladislava Špačka Bydleni Ladislava Špačka

Zdroj:foto: Filip Habart, bydleni.idnes.cz

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse