Pánské oblečení k maturitě

oblečení k maturitě- pánské

Při výběru oblečení k maturitě to muži mají podstatně lehčí a přesněji dané.

Zvolte oblek matné tmavé či světlé barvy. Lesklé barvy mohou působit provokativně. Košili s dlouhým rukávem, který by měl být delší o 0,5-1 cm než rukávy od saka. Oblek doplníme o decentní pásek s nepatrnou sponou. Barevné a materiálové ladění s obuví. Textilní pásky jsou v tomto případě nevhodné.

Barvu košile volíme bílou nebo s jemným nádechem barevného odstínu např. fialková, sv. modrá, zelená, žlutá, růžová apod. vzor kostka je k obleku nevhodná. Při výběru kravaty se meze nekladou, ale vhodné nejsou ty co obsahují sprosté obrázky. Je velice vhodné zvolit sytější kravatu v téže barvě v jaké máme košili. Pokud zvolíte bílou košili doplňte ji o jednobarevnou světlou kravatu. Celý vzhled tím zjemníte.

K maturitní zkoušce si obujte společenskou obuv se šněrováním, která bude ladit s oblekem. Pamatujte však na to, že boty musí být čisté. Mokasíny bez šněrování se k obleku zásadně nenosí. Naprosto nevkusné jsou např. bílé botasky či žabky.

Doplňkům jako jsou řetízky na rukou, náušnice apod. se v tento slavnostní den vyhněte.

Doporučení pro kuřáky:

Po poslední cigaretě so umyjte ruce mýdlem, vypláchněte si ústa a použijte mentolovou žvýkačku či bonbón. Pro porotu není příjemné, když na ně u zkoušky táhne dehet.

 

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse