Líčení na ples

Večerní líčení se od denního liší. Večerní líčení je vždy výraznější. Nebojte se tedy sytých a zářivých barev, lesku a třpytek. Rizikem rudých rtěnek je to, že je velmi snadné v nich vypadat lacině a zmalovaně, takže pamatujte na to, že pokud máte výrazné rty, musíte mít velmi jemné oči a naopak. Zvýrazněte si oči nebo rty, nikdy ne obojí. Vždy vypadá moc krásně, pokud je líčení sladěné s celkovým vzhledem, což znamená zejména s oblečením - Elegantní je kombinace černé a jiných tmavých barev s výraznou červenou rtěnkou.

Postup při líčení

  • podkladová báze a korekce k vyrovnání barevných nerovností, kruhů pod očima či žilek.
  • make-up vybereme přesně v tónu pleti- nestíratelný. Jemně a rovnoměrně ho rozetřeme prsty nebo houbičkou po celém obličeji i na uši, krku a dekoltu.
  • pudr má být vždy o tón světlejší, než barvy make- upu (tuhé make-upy přepudrovávat nemusíte).
  • oči jsou pokládány za nejdůležitější část obličeje. Věnujte jim největší pozornost. Oční stíny naneseme na celé horní víčko a od poloviny rozšiřujeme až k obočí. Nezapomeňte nanést trochu korektoru i na oční víčka- sjednotíte jejich barvu a déle vám vydrží stíny. Netradiční kombinace očních stínů např. zelená a oranžová, modrá a žlutá, fialová a zlatá nebo růžová a tyrkysová. V módě jsou kovové odstíny zlaté, stříbrné, bronzové, modré či fialové. Klasikou jsou tzv. kouřové oční stíny ( líčení dosáhnete s černou tužkou na oči a pomocí černých nebo tmavě hnědých stínů, světlejší odstín se protáhne až k obočí).
  • oční linky tvoříme tužkou, tekutými linkami, nebo stíny které vypadají jemněji. Dříve než se při líčení pustíte do očních linek, ujistěte se, že je vaše tužka dobře ořezaná. Linka by měla vést téměř mezi kořínky řas.
  • řasenku naneste ve dvou vrstvách a pročešte kartáčkem na řasy, nebudou působit slepeně.
  • obočí upravte pinzetou a pak jemně dokreslete upravené obočí tužkou na obočí. Pro ještě jasnější pohled naneste rozjasňovač nebo trochu světlého mírně lesklého stínu i těsně pod obočí, krásně vás rozzáří.
  • rtěnku nebo lesk orámujeme konturovací tužkou sladěnou s barvou rtěnky nebo o tón tmavší ( nemusíte ji použít vůbec, v současné módě je na ústupu). Přepudrujeme a naneseme druhou vrstvu rtěnky- déle vydrží. Úzké rty opticky rozšíříte světlými odstíny rtěnek. Pro plné rty tmavší odstíny. Lesky jsou in ve zlatých a bronzových barvách a barevný lesk s tzv. mokrým efektem.
  • tvářenka má být barevně sladěná s očními stíny a rtěnkou. Naneseme ji mírně pod lícní kosti směrem k uchu, čímž se obličej opticky zúží. Bez tvářeny není líčení kompletní.
  • třpytky mohou být na obličeji i po celém těle. V obchodě jsou k dostání nejrůznější pleťová mléka se třpytkami, lak na vlasy nebo laky na nehty se třpytkami.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse