Faux pas ve fitness centru

Neutřete po sobě stroj od potu
Po skončení na cvičebním stroji otřete po sobě všechna držadla. V každém lepším fitness centru mají k dispozici papírové utěrky a čistící prostředky.

Odpočíváte na stroji
Pokud si potřebujete odpočnout déle, odpočívejte mimo stroj. Nebraňte ostatním (to platí zejména pro fitness centra s velkým provozem).

Telefonujete

Nikomu není příjemné poslouchat při cvičení cizí rozhovor jak se vybavujete s kolegyní z práce. Nerušit ostatní při cvičení a chovat se slušně ke všem návštěvníkům fitcentra.

Zabíráte dlouho stroj
Nikde není psané jak dlouho můžete stroj obsazovat, ale platí nepsané pravidlo maximálně 60 minut. Vždy je lepší stroje střídat a zapojit svaly celého těla. Pokud se chcete věnovat jedné partii déle než 60min. volte si dny, kdy není narváno.

Neuklízíte cvičební pomůcky na své místo
Po ukončení cvičení jste povinni si po sobě uklidit náčiní na místo k tomu určené. V prostorách fitcentra je zakázáno pouštět činky z velké výšky na zem a pokládat je na čalouněné části strojů a lavic.

Zdržujete se zbytečně dlouho v šatně

Sprchy nejsou domácí koupelna. Pohyb v těchto prostorách omezte na minimum. Snažte se tím neomezovat přípravu ostatním. Často se zde musí připravit desítky dalších lidí.

Povalujte své věci na zemi

Tím znemožňujete pohyb ostatním a lze si tím i ostatním přihodit úraz. Navíc tím, že je necháváte povalovat na zemi riskujete jejich odcizení. Každá návštěva fitcentra je na vlastní nebezpečí, provozovatel neodpovídá za možná zranění či následně způsobené zdravotní problémy. Provozovatel neručí za věci odložené v prostorách fitcentra

Nenahlásíte závadu
Neprodleně nahlaste obsluze fitcentra zjištěné závady. Nenechte na přístroji cvičit po vašem odchodu jinou osobu.Zdroj:www.doma.nova.cz

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse