Dámské oblečení k maturitě

Všichni snad víme, že k maturitní zkoušce není třeba jen znalostí, ale je třeba přijít ve vhodném oblečení. Při výběru oblečení na zkoušku dospělosti myslete hlavně na to, že je třeba se cítit „pohodlně". Oblečení k maturitní zkoušce si připravujte včas. V den D se zbytečně nestresujte tím, že nevíte co na sebe. Rozhodně však nespoléhejte pouze na oblečení, ale věnujte se co nejvíce studiu. Vědomosti jsou při zkoušce základem.

oblečení k maturitě dámské

Pokud zrovna vaše oko nelahodí dívčímu stylu, klidně zvolte halenku a kalhoty (tmavé, nemusí být černé např. tmavě modré, šedé apod.). Pokud nejste vyznavačem halenek, svetřík plní stejnou funkci. Dbejte při tom na eleganci.

Nesnažte se odvádět pozornost hlubokými výstřihy a odhalenými částmi břicha. Ne vždy vás budou zkoušet muži. V žádném případě nesmí koukat podprsenka.

oblečení dámské Jste- li ovšem dívčí typ můžete zvolit šaty či sukni. Pozor si dejte na jejich délku. Vyhněte se příliš krátké délce. Vhodné jsou sukně končící maximálně pět centimetrů nad kolena či od kolen dolů. Ideální je délka zakrývající kolena. K sukni si nezapomeňte vzít silonky.

Zvolený top by neměl příliš odhalovat záda. Zavládne- li venku horko přesto se vyhněte odhaleným ramenům. V chladnějším počasí počítejte se svetříkem, sáčkem či bolerkem. Myslete na to, že v místnosti bude chladněji. Nechcete se třást zimou a odvádět zbytečnou pozornost.

damsky-spolecensky-kalhotovy-kostymek-2107a Vhodným oblečením je i kalhotový kostým.Kalhoty by měly být jednobarevné, tmavé, cigárového střihu.Při výběru barev volte raději umírněnější odstíny. Nevolte pestrobarevné a divoké vzory.

Přibalte si sebou ke zkoušce raději ještě jeden náhradní kus vrchního oblečení. Při zkoušce se můžete pěkně zapotit, a jelikož před zkoušejícími můžete strávit i celý den, doporučujeme mít tuto variantu.
Obuv zvolte pohodlnou, v které se cítíte sama sebou. Pokud nenosíte podpatky zvolte raději společenské boty na klínku. Přípustné jsou i balerinky. Nevhodné jsou tenisky, sandále či žabky.

Dobrý dojem uděláte v decentním oblečení. Jelikož se maturitní zkoušky odehrávají přes den, není třeba dodržovat striktně pravidla formálního oblečení tzv. dress codu.

S líčením opatrně


Velké množství líčidel nepřipadá v úvahu. Vše musí být decentní a přirozené. Nevhodné jsou výrazné černé linky a rudá rtěnka. Doporučujeme zvolit voděodolnou řasenku, pro nervózní dívky, kde hrozí pláč ještě před samotnou zkouškou.

Ani u doplňků nezapomeňte, že v jednoduchosti je krása. Proto zvolte něco elegantního na krk i do uší. Nevhodně bude působit i nápadná bižuterie nebo okázalé šperky či přehnaně velké náboženské symboly. Vlasy si nechte upravit od kadeřníka pouze střihem. Musí působit čistě, svěže a upraveně. Pokud máte delší vlasy sepněte si je gumičkou nebo drobnou sponou ladící s oblečením. Nehezky působí umělohmotné skřipce. Parfém použijte jemný, svěží např. s citrónovou vůní. Lepší variantou je deodorant či parfémovaná voda. Aplikujte s mírou.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse