Kýchání a jiné


Při vystupování na veřejnosti také záleží na projevech týkajících se našeho organismu. Zvláště nevhodné je hlasité kýchání, zívání a už vůbec ne vypouštění plynů. Pokud se nám stane, že opravdu kýchnutí nemůžeme potlačit, snažíme se co nejvíce je utlumit a zakrýt si ústa kapesníkem. Kapesník je důležitým doplňkem. Měl by být čistý a na veřejnosti bychom ho neměli nijak zvlášť protřepávat, skládat a jinak vystavovat. Také není vhodné kapesník držet celou dobu zmačkaný v ruce. Při smrkání a kýchání je velmi vhodné se odklonit od společnosti. Je nepřípustné kašlat do obličeje nebo smrkat v přímé blízkosti lidí, je vhodné se odklonit a poté se omluvit. Nejlepší je ,při silné rýmě a kašli, co nejvíce se vyvarovat kontaktům ve společnosti. Nosíme s sebou raději více kapesníků, pro všechny případy. Muži je nosí v pravé kapse kalhot, ženy v kabelce.

Vyvarujeme se také ve společnosti zlozvyku šťourání v nose, či v uchu.
Nemysleme si, že když se na nás nikdo přímo nedívá, že nikdo nic neuvidí. Může se zrovna podívat anebo to registruje svým periferním viděním, pokud je blízko nás.
Zívání bychom se měli neokatě snažit co nejvíce skrýt. Samozřejmě je v každém případě zakrýváme rukou.
Také plivání na veřejnosti je neslušné. Někteří dokonce "umí" dlouze hlasitě vytahovat smrkance z útrob a pak to okatě polknout nebo vyplivnout. Je to dost nechutný projev.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse