Korýši

Nejznámější z korýšů je humr (viz), jedním z nejchutnějších je langusta (viz) a z krabích druhů je nejlepší malý krab široký (viz Krabi). Jak je správně jíst jsme popsali pod jednotlivými hesly.

korýši

Tip

My všichni jsme jednoho dne překonali ostych a pustili jsme se do práce s příborem na humry. a každý z nás i připadal zaskočen, když se mu ocásek humra při této operaci odlomil, nebo když se mu z klepet nepodařilo vydolovat kýžené maso.

Jak se vyhnout nehodám

Na všechno tohle zapomeňte. A pokud si nejste jisti, rozhodně ze sebe neuděláte outsidera labužnické společnosti, když se zeptáte obsluhy jak na to. Nebo obrátíte-li se o radu na svého spolustolovníka, který to už zvládá lépe než vy.

I zde platí zásada, že zkušenost se získává praxí.

Labužníci jsou tolerantní filantropové, kterým není nic lidského cizí.

Jak se pozná labužník

Vězte, že toho, kdo by se vám chtěl posmívat nebo pošklebovat, protože vám při zdolávání humří ortopedie odlétla jedna nožička z talíře, vůbec nemusíte brát vážně - není to skutečný požitkář, ale nafoukaný snob.

Co pít

Milovníci vína se při požívání korýšů mohou oddat svým experimentálním choutkám. Vše, co nabízejí kvalitní vína ve své rozmanitosti druhů a chutí, zaručuje aromatické dobrodružství: od Morio-Muskat nebo sladkého ryzlinku k humru v kari omáčce až po klasické výběrové bílé burgundské k dušenému humru se šlehaným máslem.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse