Do USA s vízem nebo bez víza

Do USA se dá cestovat s vízem i bez víza v rámci bezvízového programu ESTA. Toto cestování je určeno pouze pro krátkodobé pobyty tzn. turistické, tranzitní nebo služební cesty do 90dní pobytu. Je nutné si pořídit ePas což je pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji. Cena ePasu je kolem 600Kč a doba vyřízení je cca 1 měsíc. Dále je nutné vyplnit registrační formulář ESTA (cena vyplnění 14USD = Americký dolar). Pro vycestování je nutné odsouhlasená žádost. Pokud nebude žádost odsouhlasena vrátí vám 4USD zpět.

Pro vízum na ambasádu musíte osobně

V případě, že vaše cesta bude trvat déle než 90 dní, je třeba si vyřídit vízum. O vízum je třeba zažádat na velvyslanectví USA v Praze. Doba vyřízení je poměrně dlouho, proto si to zařiďte s dostatečným předstihem. Na velvyslanectví si objednejte osobní schůzku prostřednictvím internetových stránek ambasády. Cena vyřízení je 140USA.

Poplatky za víza do USA

Americká ambasáda přijímá platby pouze v hotovosti- v amerických dolarech nebo českých korunách. Platby platební kartou se nepřijímají.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse