Skvrny na oblečení

Skvrny od čaje, kakaa a kávy - vysušíme je a lehce je vytíráme teplou vodou. Můžeme použít i jemný kartáček. Jestliže skvrny nezmizí, je možné použít enzymatický prášek nebo čpavkovou vodu. Zahnědlé stopy vyčistíme peroxidem vodíku.

Skvrny od mléka - nesmí na ně přijít horká voda, neboť potom se nedají vyprat ( stejně tak i u kakaa, čaje s mlékem, kávy s mlékem a vajec). Skvrny čistíme pod tekoucí vodou a pečlivě je vytíráme. Látku vysušíme a pokud zůstanou mastné skvrny použijeme čpavek nebo benzin.

Skvrny od červeného vína - odstraníte bílým vínem. Stačí namočit ubrousek a potřít skvrnu. č. víno posypat solí, vyprat v kyselém mléku (nebo jen běžně vyprat) nebo navlhčíme Savem a pod ubrus položíme misku s vřící vodou. Pára skvrnu odstraní. Fleky, které už časem zhnědly, zmizí glycerínem, který odstraníme octovou vodou. Skvrnu můžeme též namočit do vřícího mléka a vyprat.

Skvrny od bílého vína - vypereme v horkém saponátovém roztoku, do kterého můžeme přidat pár kapek čpavku.Též skvrny odstraníme teplým lihem, skvrny po šampaňském by měly zmizet při potírání ledem.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse