Doplňky ke smokingu

Motýlek a kapesníček
Jelikož se smoking nosí černý (zřídka tmavě modrý tzv. barva půlnoční modři) motýlek musí být černé barvy. Kapesníček do kapsičky u saka volte v kombinaci černý motýlek- bílý lněný kapesníček, dnes ale může být i hedvábný a barevný. Klopy lze též obvykle doplnit o červený nebo bílý karafiát. Doporučení: pánské motýlky hotové se sponou, hotové kapesníčky.
Černá lesklá kravata spolu se smokingem - nepřípustné! Ke smokingu nosíme výhradně černý šitý motýlek.

Smokingový pás
Ke smokingu se nedoporučuje používat opasek. Pro zakrytí Vašeho pasu je vhodný smokingový pás cummerbund (šerpu kolem pasu), která zakrývá přechod mezi páskem u kalhot a košilí. Zapíná se tak, aby sklady byly otevřenou částí nahoru. Barvu volte ve stejné barevné kombinaci jako je motýlek.

Košile

Jednoznačně bílá smokingová košile se stojáčkem pro umístění motýlka s krycím lemem, který zakryje knoflíčky. Pokud košile krycí lem nemá musí být knoflíčky ozdobné. Košile může obsahovat sámky (nabírání látky řasením na přední části košile) nebo nemusí. To už záleží na vašem vkusu a rozhodnutí. V kurzu je košile se sámky. Košile musí obsahovat manžetové knoflíky na rukávech.

Manžetové knoflíčky
Jsou nedílnou součástí smokingového outfitu a vybírejte je s ohledem na barvu a materiál vašich doplňků hodinky, náramek, a jiné prvky kovového charakteru. To znamená, že pokud máme hodinky v barvě imitace stříbra a matné, vybíráme v podobném provedení taktéž manžetové knoflíky. V žádném případě nevolte kombinaci hodinek v barvě imitace zlata a manžetové knoflíky v barvě stříbrné. Slavnostní události si zaslouží manžetové knoflíky lesklé, s třpytivými kamínky.

Upínání manžetových knoflíčků
Prostrčíte je skrz obě dírky manžetového rukávu tak, aby byl vidět na vrchní části manžety. Pak zespodu manžety otevřete na knoflíku otočný kolík, abyste manžetu spojili a zajistili.

Smokingová vesta

Černá s hlubokým vykrojením ve tvaru U nebo V a mívá šálové klopy.

Kalhoty
Černé kalhoty s lampasem nebo hladké.

Klobouk

Černý homburg

Obuv
Ke smokingu volte lesklou, šněrovací a uzavřenou obuv. Podle společenské etikety to jsou lakýrky se šněrováním. Do bot použijte výhradně černé ponožky.

 

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse