D2D, door to door

D2D, door to door ode dveří ke dveřím

Jedná se o přímý prodej - pouliční /podomní

Kde na to můžeme narazit?


Narazit na to můžeme u inzerátu firem, které nabízejí i pracovní poměr. Nejedná se o hlavní pracovní poměr, ale jedná se o sjednání mandátní smlouvy tzn. člověk nakoupí zboží a prodává je podle počasí buď na ulicích nebo po domácnostech. Ziskem je vydělaná provize. V tomto případě nelze mluvit o hlavním pracovním poměru s plnými daňovými odvody (sociální, zdravotní pojištění, daně, dovolená).

Režim


Jediným příjmem je vydělaná provize za uskutečněný prodej. Prodávat na ulicích, nebo v domácnostech není nic jednoduchého. Chce to „otrlou" povahu. Režim je v tomto případě dosti tvrdý.

Pracovní pozice

Prodejci karet, kosmetiky - parfémy, služeb mobilních operátorů či zdravotních pojišťoven

Vhodný pro

  • pro mladší osoby oplývající přirozenou drzostí

Nevhodný pro

  • pro starší osoby

Pozn. Nové nařízení města Kladna zakazuje pochůzkový prodej na celém území Kladna. Rovněž je zakázán podomní prodej bez předchozí objednávky. Kdo nařízení poruší, dopouští se přestupku a může být strážníky nebo policisty zkontrolován a pokutován a ve správním řízení hrozí takovým prodejcům až třicetitisícová pokuta. Podobné omezení platí v Uničově a i Olomouc hrozí stejnou sumou pochůzkovým prodejcům. Omezení se nedotkne charitativních sbírek.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse