10 psychologických triků úspěšných lidí

Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní ne? Co je tak zásadně odlišuje? Přední světoví kouči říkají, že onen svatý grál se nachází v hlavě každého z nás a opravdu úspěšní lidé jsou úspěšní díky svému psychickému a mentálnímu nastavení. Jak tedy uvažují úspě

 

10 psychologických triků úspěšných lidí

Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní ne? Co je tak zásadně odlišuje? Přední světoví kouči říkají, že onen svatý grál se nachází v hlavě každého z nás a opravdu úspěšní lidé jsou úspěšní díky svému psychickému a mentálnímu nastavení. Jak tedy uvažují úspěšní lidé? Přečtěte si článek a vykročte na cestu úspěchu správnou nohou!

1. Učte ostatní

Když začnete druhé lidi učit tomu, co vy sami již znáte, tak zjistíte a objevíte celou škálu nových a úžasných věcí v tématech, o kterých diskutujete a kterými se zabýváte. Úspěšní lidé se vždy snaží o plodné a konstruktivní debaty se svými přáteli či kolegy. Tyto debaty je totiž posouvají na další lvl.

2. Oslovujte druhé jejich jmény

Sami to znáte. Když ráno přijdete do práce a kolegové či váš nadřízený vás pozdraví jménem, tak cítíte větší náklonost k těmto lidem, jelikož jmenovitým oslovením si u vás tvoří důvěru. Dělejte úplně to samé. Jakmile začnete druhé oslovovat jejich jmény, tak ukážete, že si jich vážíte a získáte si jejich respekt.

3. Stůjte vzpřímeně

Vzpřímený postoj mají všichni úspěšní lidé. Psychologicky tím druhým ukážete, že pevně stojíte na svých nohou a jste schopni jít do přímé konfrontace. Konfrontaci se totiž nebráníte, ale berete ji jako jistou povinnost, kterou musíte splnit na cestě vašeho úspěchu.

4. Přestaňte užívat slova nevím, myslím, možná.

Úspěšní lidé si jdou zkrátka za svým a nemají čas zabředávat do oblastí, které jsou jim cizí. Úspěšný člověk se vždy snaží být odborníkem ve svém oboru a vždy se snaží vědět více. Proč neprakticky nad něčím filozofovat, když jsou potřeba jasné výsledky. Aby člověk mohl dosáhnout jasných výsledků, tak musí vědět jak na to. Ukažte druhým lidem, že o spekulace nemáte zájem.

5. Rozdávejte radost

Rozdávání radosti druhým lidem okolo je velice podstatným psychologickým prvkem vašeho úspěchu. Na lidi okolo sebe vždy lépe působíte, když místo zamračeného a nepřístupného bručouna vidí usměvavého člověka plného energie. Snažte se druhé lidi motivovat a podporovat. V tu chvíli také poznáte kolik lidí je vám ochotno tuto energii vrátit. Tak  se hned dozvíte, se kterými lidmi chcete spolupracovat a naopak, kterým lidem budete muset dát sbohem.

6. Preferujte tvorbu dojmu

Lidé si spíše pamatují dojem, který jste u nich vytvořili, než to, co jste ve skutečnosti řekli. Proto neváhejte a začněte pracovat na tom, jaký dojem vytváříte. Jestliže dokážete docílit tvorby kladného dojmu v druhých lidech, tak je celkem jisté, že si získáte jejich důvěru. Tvorba důvěry je velice podstatná, jelikož právě díky ní se stáváte odlišnou osobou oproti ostatním lidem ze svého oboru.

7. Buďte sebevědomí

Sebevědomí vychází ze slovního spojení sebe-vědomí, tedy být si vědom sebe sama. Vědět kým jsem, kam směřuji, co v životě chci a jak mám v plánu tam dojít je stěžejním kamene, na kterém vybudujete svůj úspěšný život. Věřte si a životní výzvy spíše vnímejte jako zábavu, jako sport či místo kde máte radost, když překonáváte vlastní limity.

8. Mějte vizi sebe sama

Pravidelně si představujte sami sebe, jak jste tam, kde jste přesně chtěli být. Mějte vizi sebe sama a neustále tu vizi zdokonalujte na základě vašich zkušeností a doplňujte ji. Nestůjte na místě a nebuďte zklamaní z toho, že nejste tím, kdy chcete být. Právě o tom to je, zkoordinovat naše tvořivé síly a stát se tím kým chceme být. To je život. Práce na sobě samém je plná radosti, proto se radši zaměřujte na to, jak neustále jdete kupředu než na fakt, že stále nejste v cíli.

9. Zachovejte klid

Určitě znáte ty situace, kdy vám zaměstnavatel dal výpověď či klient ukončil spolupráci. Jeden by z toho zešílel, ale umění je využít svůj hněv jako palivo pro své tvořivé nástroje a z agrese přejít do tvorby konstruktivních řešení. Takto můžete původně negativní situaci obrátit ve svůj pozitivní prospěch. Uvědomte si, že lidem, kteří vás neumí docenit, nemá smysl dávat ještě další svou energii. Buďte profesionální a nad věcí. Nenechte se zbytečně vyprovokovat.

10. Mějte disciplínu a držte slovo

Mít disciplínu a odpovědnost znamená, že lidé se na vás mohou spolehnout, když vás o něco žádají. Když se s někým dohodnete na termínu, tak ho dodržte. Nechte druhé, ať se na vás spolehnou, jenom tak můžete druhým ukázat, že na to máte a v poslední řadě se můžete stát inspirací pro ostatní.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse