Základ

Odlišit se od konkurence není náročné. Klíčem k úspěchu je starat se kromě důležitých a velkých věcí, také o maličkosti.

Následujících 12 strategií vám pomůžou odlišit vaši firmu od ostatních a ukázat zákazníkům, že o ně máte skutečný zájem.

1. Dodržujte své sliby. Když zákazníkovi slíbíte, že mu odpoledne zavoláte, udělejte to. I kdybyste mu měli říci, že se musíte dnes zabývat něčím jiným a tu slíbenou kalkulaci mu dodáte až zítra. Budujete tak v zákazníkovi pocit, že se na vás může spolehnout. A i když se přihodí něco nepředvídatelného, budete schopni situaci vyřešit.

2. Nepřepojujte zákazníky od čerta k ďáblu. Když zavolá zákazník a chce mluvit s kolegou, který tam zrovna není, snažte se vyřešit jeho žádost sami a hned. Pokud musí volat znovu nebo na jiné číslo, zbytečně mu tak dáváte příležitost si celou věc rozmyslet a zavolat ke konkurenci.

3. Udělejte pro zákazníky něco navíc. Překonejte jejich očekávání. Když vidíte, že mají problém s nakládáním zboží do auta, nabídněte, že jim pomůžete. Když pochopíte, že spěchají, nabídněte, že administrativu doděláte až příště.

4. Poděkujte zákazníkům. Když si u vás zákazník něco koupí, pošlete mu krátký dopis s poděkováním.

5. Zatelefonujte zákazníkům pár dnů poté, co si od vás něco koupili a zeptejte se, zda je vše v pořádku. Pokud ne, nabídněte, že problém okamžitě na náklady firmy odstraníte.

6. Nakupujte a používejte produkty a služby vašich zákazníků. Zákazníci tak budou mít další důvod, proč obchodovat s vámi a ne s konkurencí.

7. Doporučujte produkty vašich zákazníků svým známým, přátelům a obchodním partnerům. nakloníte si tak zákazníka a on začne třeba dělat totéž s vašimi produkty

8. Pamatujte si jména zákazníků a používejte je. Zvuk svého vlastního jména je pro každého člověka tím nejpříjemnějším, co může poslouchat. A když přijde zákazník po dvou měsících do vaší kanceláře nebo dílny a vy jej už ve dveřích pozdravíte jeho jménem, bude se cítit jako nejdůležitější člověk na světě.

9. Buďte pozitivní. Pokud na vás zákazníci vidí, že jste unavení, že se vám nechce, a že zrovna nemáte dobrou náladu, jednou to snesou, ale příště budou zvažovat, zda jim takový pohled stojí za to.

10. Vyvarujte se hádkám. Hádka se zákazníkem je prohraná hádka. Nemusíte zákazníkům odkývat každou hloupost, ale když se s ním pustíte do hádky... a vyhrajete... budete mít sice dobrý pocit, ale zákazník odejde bez toho, aniž si něco koupí.

11. Nesnažte se udělat na zákazníka dojem. Nechejte jej, aby udělal dojem na vás. Lidé, kteří si se zaujetím vyslechnou, co jim říkáme, jsou nám mnohem sympatičtější, než lidé, kteří v jednom kuse povídají sami o sobě a nepustí nás ke slovu.

12. Naučte se mít rádi sami sebe. Ostatní na vás budou reagovat stejně, jak na sebe reagujete vy sami.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse