Smuteční kytice

Uctít památku zesnulého lze kyticí nebo věncem. Záleží na tom, v jakém vztahu jsme s ním byli.

Věnec by měl být opatřen stuhou, aby bylo zřejmé, od koho je - dávají členové rodiny, významné osobnosti, instituce, firmy. Je nutné jej doručit ještě před obřadem kvůli nutnosti správného naaranžování, dříve, než přijdou pozůstalí a hosté.

Kytici lze poslat také v předstihu, anebo ji přinést rovnou na obřad a položit k rakvi. Nejžádanější na našem trhu jsou karafiáty a pak růže. Stále více stoupá spotřeba exotických květin - orchideje. Na výběr máte různé barvy, druhy a velikosti. U smutečních kytic se používá sudý počet květin a tlumené barvy ( tmavě červená, hnědá, fialová, modrá) . Nikde jinde na světě se toto pravidlo nedodržuje.V případě úmrtí mladého člověka se preferuje bílozelená kombinace.

Velmi osobním smutečním darem může být také z živých květů zhotovené smuteční srdce, či kříž, které jsou stále více žádané.

Květiny pro smuteční obřady obsadily 4 místo s patnácti procenty v žebříčku příležitostí, k nimž se u nás květiny kupují. Na prvním místě jsou dárkové kytice( jednapadesát procent), kytice pro osobní potřebu( dvacet procent), svatební příležitosti (šestnáct procent).

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse