Krabí koktejl

Labužníci-začátečníci si v tomto případě mohou požitek skutečně vychutnat, aniž by si umazali prsty nebo museli nejistě manévrovat příborem na humry.

 

Jak se servíruje

Veškerou ruční práci již zvládli kuchaři a skořepiny, které se eventuálně nacházejí na okraji koktejlové misky či přímo v ní, slouží jen a jen jako dekorace a jsou navzdory tomu, co bylo napsáno pod heslem "Dekorace", nepoživatelné.

Doporučení

Pokud na vás vykoukne ocásek, můžete ho bez námahy vytáhnout vidličkou. Nemusíte se ale ani stydět uchopit malý pancíř do ruky, přiložit ho k ústům a maso vyprostit pomocí rtů nebo zubů.

Jak se jí

Tento lahodný pokrm se jí většinou dezertní lžičkou a vidličkou. Vidličkou si pomáháme dostat krabí maso na lžičku, která je tu jen proto, abychom s ní mohli nabírat chutnou koktejlovou omáčku.

Jíst krabí nebo krevetový koktejl je směšně snadné a je ideálním pokrmem pro všechny, kteří říši korýšů teprve poznávají.

Pozor

Přemíra dekorace by vás měla naladit skepticky: Většinou je to jen zastírací manévr, který vytváří iluzi přepychu a má zamaskovat skoupou dávku masa při nezmenšené, značně majestátní ceně.

Co pít

Koktejlová omáčka, často ochucená kečupem, ladí s kořeněným nebo polosladkým ryzlinkem či sylvánským s predikátem od Spätlese až po Auslese.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse