Co sbalit do cestovní lékárničky

Cestovní nevolnost

Bolesti zad, kloubů, svalů

Pokud stojíte celý den v práci nebo máte sedavé zaměstnání, pak se může stát že na vytoužené dovolené se objeví tyto bolesti.
Tip:

  • Voltaren - komplexní řešení při léčbě bolesti pohybového aparátu. Obsahuje léčivou látku DIKLOFENAK. Voltaren je dostání v podobě tablet nebo v podobě emulgelu. Tablety pomohou od bolesti kloubů, svalů, hlavy, zad, zubů, menstruačních bolestech, otoků , při infekčních onemocnění ucha, nosu a krku Emulgel je pro vnější použití, kdy se vetře do pokožky přímo v místě bolesti. Je možné zkombinovat s tabletami obsahující diklofenak Voltaren Actigo Extra.

voltaren gelvoltaren tablety

Zažívací problémy

Změna prostředí, stravy a klimatu může u slabších jedinců vyvolat průjmové onemocnění.
TIP:

  • Smecta sáčky - přípravek se používá k léčbě aktuálního a chronického průjmu a k symptomatické léčbě bolestivých příznaků spojených s onemocněním jícnu, žaludku, dvanácterníku a střeva. Smecta je přírodní čištěný jíl, který se vyznačuje vysokou vazebnou kapacitou tzn. je schopen vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu. Imodium, Endiaron, kapky Iberogas obsahují unikátní kombinaci devíti léčivých bylin, které působí na trávicí trubici a přináší úlevu žaludečním obtížím.

iberogast

Bodnutí hmyzem a alergie
Alergici mají své speciální přípravky, ale pokud alergií netrpíte a na dovolené se objeví.
TIP:

  • Fenistil gel - odstraňuje svědění nejrůznějšího původu. Má velmi dobré uplatnění v léčbě reakcí z přecitlivělosti. Pomáhá na otoky po bodnutí pokousání hmyzem, alergickou kopřivku, kožní reakce, při poškození kůže sluncem a mírných povrchových popáleninách. Gel je bezbarvý, má chladivé účinky.

fenistil gel
Klimatizace
Klimatizace může být i zrádná, vysušuje nosní sliznici, která je pokryta hlenem, který má ochranou funkci před viry. Tím jak se hlen vysušuje, zvyšuje se riziko nákazy a objevuje se kašel.
TIP:

  • suchý kašel Sinecod - přípravek se používá na symptomatickou léčbu kašle různého původu, Robitussin sirup- čirá červená tekutina s vůní a chutí višní. Zmírňuje úporný suchý kašel. Přípravek je určen pouze k pediatrickému použití. Stoptussin - přípravek je určen k léčbě suchého, dráždivého, obtížně ztišitelného kašle různého původu (virové infekce horních a dolních cest dýchacích, zánět hltanu, hrtanu, průdušek, plic; k utišení kašle před a po operaci, při astmatu, při tuberkulóze apod.).
  • vlhký kašel Sinecosin snižuje viskozitu (vazkost) hlenu a zlepšuje tak jejich transport, usnadňuje odkašlávání.


Nachlazení
I na dovolené vás toto může potrápit. Může to být způsobené cirkulací viru v uzavřeném prostoru jako je letadlo, změny tlaku v letadle apod.
TIP:

  • Otrivin nebo Vibrocil - snižuje výtok z nosu a uvolňuje dýchání nosem - snižuje jeho ucpání. Orofar působí proti bakteriím, virům a houbám, které způsobují bolest v krku a infekci v dutině ústní. Obsahuje účinnou látku LIDOKAIN, které zmírňuje bolest v krku a bolest při polykání způsobené zánětem.

Oči
TIP:

  • Jako prevence sluneční brýle, pokud se nám objeví lehký zánět, nehnisané záněty spojivek, očních víček, nehnisavých povrchových zánětů rohovky či když se vám dostane prach do očí postačí oční kapky Opthalmo- Septonex nebo borová voda (vodný roztok boritanu, je to ve skutečnosti kyselina boritá v nízké koncentraci 2%).


První pomoc
Pro základní ošetření drobnějších poranění by součástí lékárničky měla být pinzeta, nůžky, spínací špendlík, náplasti různých velikostí, sterilní čtverce, obvazy, obinadlo, gumové škrtidlo,teploměr, roztok pro dezinfekci kůže.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF

FaceBook diskuse